tel smartfon zvit 102
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Виставка «Врятована пам'ять людська» в Сумській ОУНБ

У Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося відкриття   виставки «Врятована пам’ять людська», присвяченої 90-й річниці Голодомору в Україні. Основу експозиції складають графічні роботи художника-графіка Миколи Бондаренка.

Це врятовані з-під завалів унікальні лінорити, на яких зображено страшне щоденне «меню» українців часів Голодомору 1932-33 років. У липні цього року ворожа ракета влучила у корпус Сумського міжрегіонального вищого професійного училища, де був розташований Центр досліджень руху опору Голодоморів.

На щастя, усі 89 гравюр, які були частиною виставки «Україна – 1933: кулінарна книга. Пам'ять людська» завдяки злагодженій роботі підрозділів ДСНС України у Сумській області, допомозі співробітників закладу та волонтерів вдалось врятувати.

Відкриття виставки відвідали перші особи керівництва області.

Володимир Артюх зазначив, що пам'ять народну ніхто не знищить, кожна українська родина пам’ятатиме трагічні події, пов’язані з голодомором та наголосив, що ця виставка, як нагадування всім нам не здаватись, йти вперед бо українці - велика нація переможців, працьовитих людей, що житимуть у вільній країні.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував працівникам бібліотеки та міжрегіонального вищого професійного училища за підготовку виставки, що нагадує всім про страшну трагедію українського народу і наголосив, що ми повинні зробити все можливе, щоб не допустити подібного страхіття.

В.о. директора бібліотеки Валентина Кальченко привітала присутніх та зазначила, що бібліотека щорічно вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Вшановуючи пам’ять жертв голодоморів та з нагоди відкриття виставки «Врятована пам’ять людська» фахівці обласної книгозбірні організували перегляд літератури «Біль душі і пам’ять серця», на якому були  представлені наукові дослідження з історії голодоморів, архівні документи, свідчення очевидців, краєзнавчі матеріали, публікації з фонду Канадсько-Української бібліотеки, художні твори. На особливу увагу заслуговують видання, що подаровані бібліотеці у 2021 році Національним музеєм Голодомору-геноциду та Міжнародною асоціацією дослідників Голодомору-геноциду.