ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

 

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття



Звернення громадян

Для переселенців



Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

tel smartfon zvit
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Себе я бачу в дзеркалі природи

До Всесвітнього дня ресайклінгу, що відзначається восени, фахівці відділу економічних, технічних та аграрних наук Сумської ОУНБ організували онлайн конференцію «Себе я бачу в дзеркалі природи». На заході були присутні провідні фахівці Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОДА, науковці Сумського державного університету, представники української компанії ТОВ «А-Муссон» у Сумах, викладачі і студентська молодь фахових коледжів - машинобудівного СумДУ та аграрного СНАУ, екологи, користувачі обласної книгозбірні.

Темою обговорення на зустрічі стало питання поводження з відходами, утилізації сміття та його вторинної переробки в Україні. Ресайклінг (англ. recycling – вторинна переробка) - процес виробництва сировини із вторсировини. На конференції мова йшла про переробку твердих відходів у різних країнах і куточках планети сьогодні і в минулому, про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне за досвідом європейських країн.

Фахівці Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОДА познайомили учасників конференції з Регіональною стратегією управління відходами до 2030 року, науковці СумДу зосередили увагу учасників на ресурсному потенціалі побутових відходів і аналізі можливостей зменшення обсягів захоронення. Надзвичайну зацікавленість викликав досвід ТОВ «А-Муссон» в сфері поводження з відходами.

Студентська молодь задавала безліч запитань спікерам на які отримала змістовні відповіді та рекомендації, як треба правильно сортувати  побутові відходи.

Спікери онлайн спілкування ще раз наголосили на тому, що при мінімальних відходах і вторинному використанні готових продуктів знизиться видобуток природних ресурсів, зменшиться забруднення довкілля.

Сьогодні кожен із нас повинен усвідомити відповідальність не тільки за чистоту свого двору, рідного міста, а й за виживання всієї планети.